Yurtdışı Marka Tescili

trademark-wordsYURTDIŞI MARKA;

Araştırma
Birlik Patent uzman kadrosuyla, yurtdışında araştırma işlemlerini bazı sistemlerde online bazı sistemlerde ise ilgili ülkedeki meslektaşlarımız aracılığı ile yapmaktadır. Birlik Patent müşteri odaklı yaklaşımıyla, olası kötü sürprizlerden korunmanız ve gereksiz masraf yapmamanız için; yurtdışı marka başvurusu öncesinde, markanızın veya benzerinin ilgili ülkelerde tescilli olup olmadığının kontrol edilmesini önemle önerir.

Başvuru
Ülkelerin mevzuatları çerçevesinde bireysel olarak marka tescil başvuruları yapılabileceği gibi uluslararası sözleşmelere uygun olarak da marka tescili mümkündür. Marka tescili için izlenebilecek 4 alternatif sistem bulunmaktadır:

  • Uluslararası Marka Tescili (Madrid)
  • Avrupa Topluluk Marka Tescili (EUIPO / CTM )
  • Ulusal Marka Tescili
  • Afrika Fikri Mülkiyet Organizasyonu (OAPI)

OAPI: Benin, Burkina Faso, Çad, Ekvator Ginesi, Fildişi Sahilleri, Gabon, Gine, Gine-Bissau,                     Güney Afrika Cumhuriyeti, Kamerun, Kongo, Mali, Moritanya, Nijer, Senegal, Togo.

Birlik Patent deneyimli kadrosu ile yurtdışına başvuru işlemlerinizi yaparken; sizlere maliyet avantajı kazandıracak ve en faydalı çözümü sağlayacak alternatife yönlendirecektir. İşlemlerinizin en kısa süre ve titizlikle takip edecektir.

Yurtdışı Durum Analizi
Yurt dışında marka durum analizi hizmetimiz ile rakiplerinizin marka başvuruları izleyebilir ve markanız ile birebir aynı ya da benzer bir marka yayınlandığında, henüz yayın aşamasında iken bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu hizmetten; belirttiğiniz marka, firma, ürün adı ve sınıflar için dünya çapında yararlanmanız mümkündür.

İtiraz
Üçüncü kişilerin markasına itiraz etmek istemeniz durumunda, uzmanlarımız haklarınızı en iyi şekilde korumak, olası haksız kazançların önüne geçmek adına; ilgili ülkedeki meslektaşlarımız aracılığı ile işlemlerinizin hazırlanmasını sağlayıp, özenle izler.

Yenileme
Türkiye’de olduğu gibi diğer ülkelerde de tescilli olan markalarınızın her on yılda bir yenilenmesi gerekir. Bu işlem markanın tescil edildiği tarih vade kabul edilerek, bu tarihten önce markanızın yenilenmesini talep ediniz. Süre bitiminden sonraki altı ay içinde ek bir ücret ödenerek, bazı ülkelerde marka yenilenebilir.

Arama
RSS
Beni yukari isinla